Fotbalpool
+420 739 086 767 E-mail: fotbalpool@fotbalpool.cz
http://www.fotbalpool.cz Fotbalpool na YouTube Fotbalpool na Instagramu
https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.itdream.android.beintouch.fotbalpool AppStore
cz en

Fotbalpool doporučují

Galerie

Registruj se do ligy

Úvod// Úvodní strana // Co je fotbalpool

Co je fotbalpool

Jak již vyplývá z názvu, jedná se o spojení fotbalu a poolu, které patří mezi nejstarší a nejrozšířenější volnočasové aktivity ve světě.

Myšlenka fotbalpoolu se zákládá na spojení sportu a zábavy. Naší vizí je zpřístupnit tento nově vzniklý sport všem lidem po celé ČR a pravidelně pořádanými turnaji vytvořit soutěž pro fotbalpoolové nadšence, kteří chtějí spojit večerní zábavu se sportovní aktivitou. Pro ty, kteří by si chtěli uspořádat vlastní VIP turnájek k příležitosti oslavy narozenin nebo firemní teambuildingové akci apod., jsme připraveni dovézt zábavu až za Vámi! Věříme, že Vás bude fotbalpool bavit a že u něho zažíjete spoustu zábavy a radosti z výher. Neváhejte a co nejdříve si ho přijďte vyzkoušet.

Pravidla hry – Fotbalpool 8-Ball

Hrací stůl pro fotbalpool je oproti klasickému poolu upravený na rozměry 7m x 3,5m a kulečníkové koule jsou nahrazeny fotbalovými míči, do kterých se kope a tím je nahrazené klasické kulečníkového tágo. Na fotbalpoolovém hracím stole se pohybují 2 až 4 hráči. Pravidla hry jsou stejná jako při poolu, vyhrává hráč, který na konci správně umístí černou kouli (v našem případě černý míč).

Fotbalpool všeobecně

Disciplína 8-Ball se hraje s jedním bílým míčem a 15-ti číslovanými míči. 14 barevných míčů je rozděleno do dvou skupin. Míče 1-7 jsou celobarevné a míče 9-15 jsou tzv. půlené. Míče se staví do tvaru trojúhelníku tak, že přední míč v trojúhelníku se postaví na zadní bod. O tom, kdo zahraje jako první rozhodne rozehrávací kop. Hráč, který vyhraje v první hře určí, kdo bude začínat ve hře následující.

Začátek hry fotbalpool

Postavení míčů

Míč č. 8 se postaví do středu trojúhelníku. Ostatní míče se postaví podle libosti do trojúhelníku, ale ne tak, aby jedna strana trojúhelníku obsahovala míče pouze z jedné skupiny. Rohové míče na základně trojúhelníku musí být každá z jiné skupiny.

Začáteční kop

Začínající hráč položí bílý míč kamkoli do předního pole. Hráč musí poslat nejméně 4 míče na mantinel nebo alespoň jeden míč do díry. Nepodaří-li se to, nebo hráč udělá jinou chybu, pak jeho soupeř může:

Hra

Volba číselné skupiny

Průběh hry

Vítězství ve hře

Ztráta hry

Hra je pro hráče ztracena, jestliže:

Vylepšení postavení po chybě

Ohlašování

Detailní pravidla ke stažení ZDE.

Máte nějaký dotaz?

 

Hlavní partneři

  • Fotbalpoolová asociace České republiky